Jak zacząć

1.     Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Poniżej przedstawimy Państwu, jak przebiega proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Jesteśmy agencją nieruchomości – VIP House International LTD, która pomoże Państwu w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zakupem Państwa wymarzonego domu czy mieszkania.

Odbieramy Państwa z lotniska w Alicante i Walencji, oferujemy zakwaterowanie w apartamentach na wynajem lub w hotelu. Zdobywamy dla Państwa kredyty hipoteczne w bankach, wyrabiamy numery N.I.E. , a także gromadzimy wszelkie dokumenty potrzebne do sfinalizowania zakupu.

2.     Jak mogą się Państwo do nas dostać?

W tym momencie, praktycznie z każdego zakątka Polski można w łatwy i bezpieczny sposób dostać się do nas, do Hiszpanii.

Proponujemy Państwu poszukiwanie tanich lotów do Alicante i Walencji. Proponujemy Państwu poszukiwanie tanich lotów do Alicante.

Z lotnisk w tych miastach oferujemy Państwu bezpłatny odbiór przez jednego z członków zespołu VIP House International LTD.

3.     Bezpłatny odbiór z lotniska.

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej, oferujemy Państwu bezpłatny odbiór z lotnisk w Alicante i w Walencji.

Dojazd z lotniska do naszych apartamentów zajmuje ok godziny jazdy samochodem.

4.     Wstępny wybór oferty, a następnie wizyta w Hiszpanii celem oglądania nieruchomości.

Przeglądając oferty zamieszczone na naszej stronie internetowej, mogą Państwo wstępnie zarezerwować tą, która najbardziej przypadnie Państwu do gustu.

Kontaktując się z nami bezpośrednio, można również określić dokładne parametry oferty, która potencjalnie by Państwa interesowała, a wtedy my zajmujemy się poszukiwaniem idealnej nieruchomości skrojonej bezpośrednio na Państwa potrzeby.

Jednak najważniejszą częścią jest oczywiście Państwa wizyta w Hiszpanii i oglądanie wspólnie z nami wybranych przez Państwa ofert nieruchomości.

W czasie całego pobytu mają Państwo zapewnioną z naszej strony opiekę osoby mówiącej w języku hiszpańskim. Spotkania są z kolei poukładane tak, aby zobaczyć jak najwięcej nieruchomości. Oczywiście tempo i ilość oglądanych nieruchomości dopasowujemy Państwa chęci i możliwości.

5.     Przebieg rezerwacji wybranej nieruchomości.

Kiedy już będą Państwo na miejscu w Hiszpanii i wybiorą Państwo dom lub mieszkanie, które będą chcieli Państwo zakupić, to należy sporządzić wstępną umowę kupna-sprzedaży i wpłacić kwotę na rezerwację nieruchomości,  tzw. zaliczkę. Proszę zwrócić szczególną uwagę, aby podczas swojej wizyty w Hiszpanii mieli Państwo ze sobą paszport. Dokument jest wymagany chociażby do sporządzenia wstępnej umowy czy do wyrobienia numeru N.I.E.

6.    Dokumenty potrzebne do sfinalizowania zakupu     nieruchomości.

Do zakupu wybranej nieruchomości w Hiszpanii będą Państwu potrzebne następujące dokumenty:

  • Paszport,
  • kopia paszportu,
  • numer NIE* (numero de identificacion de estranjero)

otwarcie konta w hiszpańskim banku.

* Numer N.I.E. jest to Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Jest to numer nadawany obywatelom innych krajów, zamierzających kupić nieruchomość w Hiszpanii.
Oczywiście zespół VIP House International pomaga Państwu w załatwieniu wszelkich formalności, łącznie z wyrobieniem numeru N.I.E.

7.     Kredyt hipoteczny na nieruchomość w Hiszpanii.

Jeśli chcielibyście Państwo sfinansować zakup nieruchomości kredytem zaciągniętym w hiszpańskim banku, to także dołożymy wszelkich starań, żeby pomóc Państwu taki kredyt otrzymać. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne, więc aby sprawdzić i doprecyzować takie informacje, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Dokumenty, których będą Państwo potrzebowali do skorzystania z kredytu w Hiszpanii to:

  • paszport oraz kopia paszportu
  • udokumentowane dochody za ostatnie 6 miesięcy, lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, ostatnie oświadczenie podatkowe
  • PIT,
  • wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące,
  • numer N.I.E.

8.     Finalizacja umowy zakupu wymarzonej nieruchomości i odebranie przez Państwa kluczy.

Podpisanie aktu notarialnego finalizuje proces zakupu nieruchomości. Wszystkie dokumenty, które będą do tego potrzebne, zostaną przez nas przetłumaczone.

Po podpisaniu aktu notarialnego zostajecie Państwo właścicielami wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii ?